Aktualitātes

Ar Cēsu vārdu pasaulē

Cēsu gaļas kombināts jau gadu desmitiem pazīstams Latvijā, tā vārds nav svešs Eiropā un nu jau arī ārpus tās. Kombināts darbībā piedzīvojis dažādus laikus. Jau piecus gadus tas strādā kā SIA “Cēsu gaļas kombināts”, tā turpinot tradīcijas. Uzņēmums par savu misiju izvirzījis mērķi – veicināt lopkopības nozares attīstību Latvijā un izglītot patērētājus par kvalitatīvu produkciju – gaļu ar labām īpašībām un garšu. Par “Cēsu gaļas kombināta” ikdienu saruna ar uzņēmuma līdzīpašnieci, valdes priekšsēdētāju Ievu Pitero­noku – Krišāni.

– SIA “Cēsu gaļas kombināts” nosvinējis piecu gadu jubileju. Kad sākāt strādāt, daudz kas bija jāsakārto, jāmodernizē. Kādas investīcijas ieguldītas piecos gados? Kādas tuvākās ieceres, vajadzības attīstībai?

– Laiks ir paskrējis patiesi ļoti ātri, bet šajā laika ritējumā var atskatīties, cik daudz ir paveikts. Kad iegādājāmies uzņēmumu, tas strādāja, tika kauti liellopi, iegūta gaļa. Tomēr, lai spētu konkurēt Eiropas Savienības tirgū un sasniegtu mūsu izvirzītos mērķus, bija jāiegulda lielas investīcijas. Piecos gados ieguldīti 1,2 miljoni eiro. Esam modernizējuši, aizvietojuši vairākas tehnoloģiskās iekārtas, iegādājušies papildu iekārtas, lai ražotu jaunus produktus, tā paplašinot sortimentu. Esam veikuši arī lielas investīcijas vides sakārtošanā – gan teritorijas labiekārtošanā, gan paplašinot administrācijas telpas. Paplašinoties un attīstot ražošanu, palielinājies darba vietu skaits, tagad darbs ir 76 cilvēkiem. Pagājušo gadu beidzām, pārkāpjot desmit miljonu apgrozījuma slieksnim. Šo gadu uzsākam ar jaunām iecerēm, darbiem, kas paveicami nākamajos pāris gados. Viens no nākotnes plāniem ir apjomīgs investīciju un uzņēmējdarbības attīstības projekts, kas dos iespēju paplašināt liellopu gaļas pārstrādes ķēdi, papildināt produktu klāstu arī ar pusfabrikātiem, gatavo produkciju, kā arī tiks radītas jaunas darbavietas Cēsu novada iedzīvotājiem. Lasīt tālāk: http://edruva.lv/ar-cesu-vardu-pasaule/